Luksusowa łazienka – projekt pięknego wnętrza

luksusowa łazienka architekt wnętrz

Aranżacja luksusowej łazienki

Luksusowa łazienka powinna być elegancka i stonowana, urządzona ze smakiem i dopracowana pod każdym względem. Chociaż może się wydawać, że taka aranżacja będzie trudnym wyzwaniem, w rzeczywistości jednak cała tajemnica tkwi w wyborze odpowiednio dobranych elementów i ich umiejętnym łączeniu.

Marmur – idealne rozwiązanie do luksusowej łazienki

Architekci wnętrz projektując poszczególne pomieszczenia muszą wziąć pod uwagę nie tylko oczekiwania klientów, ale również warunki architektoniczne. Przykładowo w niedużych wnętrzach najlepiej sprawdza się jasna kolorystyka, która optycznie powiększa. Biały marmur na ścianach i podłodze będzie więc doskonałym rozwiązaniem zarówno do przestronnego pokoju kąpielowego, jak i mniejszych pomieszczeń. Materiał ten kojarzy się z elegancją i szykiem, dlatego doskonale wpisywać się będzie w aranżacje luksusowe. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że we wnętrzach z jasnymi ścianami i podłogą świetnie prezentują się inne odcienie.

luksusowa łazienka architekt wnętrz
projektowanie wnętrz luksusowa łazienka

Kolorystyka luksusowej łazienki

Wybierając kolory do eleganckiej łazienki zdecydowanie należy postawić na umiar i nie wprowadzać zbyt wielu kontrastowych barw. W luksusowych aranżacjach łazienki zdecydowanie lepiej sprawdza się stonowana kolorystyka dodająca całości eleganckiego charakteru. Doskonale wyglądać będzie biel, eleganckie beże lub subtelne szarości. Można je uzupełnić dodatkami w innych odcieniach, ale w tym przypadku też lepiej będzie zrezygnować z jaskrawych kontrastów. Świetnie prezentują się takie zestawienia, jak biel i czerń czy biel z elementami złota – całość wygląda dzięki temu stylowo i elegancko.

Odpowiednie wyposażenie

Luksusowa łazienka to aranżacja, która z całą pewnością wymaga przemyślanego wyboru ceramiki oraz innych elementów wyposażenia. Tego typu projekty wnętrz będą dobrze prezentować się z wanną wolnostojącą i pasującymi do niej pod względem designu umywalką, muszlą klozetową czy bidetem. Oczywiście nie można tu zapominać o meblach. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku postawianie na prostotę – białe lub czarne meble wyglądają świetnie w luksusowych wnętrzach, o ile nie mają zbyt wielu elementów dekoracyjnych i wykonane są z dobrej jakości materiałów. Pod umywalkę można wybrać specjalną szafkę lub zdecydować się na umywalkę wolnostojącą – prezentuje się ona bardzo oryginalnie i będzie dzięki temu stanowić element dekoracyjny całej aranżacji.

wnętrze luksusowej łazienki architekt
luksusowa łazienka projekt wnetrz

Projekt luksusowej łazienki – kropka nad i

Aby wnętrze nabrało spójnego charakteru trzeba też zadbać o dodatki. Mogłoby się wydawać, że luksusowa łazienka powinna mieć mnóstwo elementów dekoracyjnych, ale w tym przypadku mniej znaczy więcej. Jako elementy ozdobne świetnie mogą sprawdzić się eleganckie baterie wysokiej jakości, stylowe kinkiety czy eleganckie akcesoria, jak dobrze dobrana do całej aranżacji mydelniczka bądź wieszaki. Dekorację może też stanowić oświetlenie – odpowiednio rozmieszczone źródła światła wydobędą urodę szlachetnych materiałów zastosowanych podczas realizacji projektu luksusowej łazienki.

 

projekt wnętrz ekskluzywne łazienki
luksusowa łazienka projekt wnętrza z wanną wolnostojącą