Luksusowy apartament – wnętrza niezwykłych mieszkań

luksusowy apartament wnętrza

Wystrój luksusowego apartamentu – o czym należy pamiętać?

Luksusowe apartamenty od „zwykłych” mieszkań odróżnia zazwyczaj większy metraż, wyższa cena i prestiżowa lokalizacja w centrum dużych miast. Nie bez znaczenia pozostaje również wyposażenie takiego wnętrza, które wpływa na wartość nieruchomości. O czym pamiętać urządzając luksusowy apartament?

Stonowana kolorystyka

Projekty luksusowych wnętrz powinny opierać się na eleganckich zestawieniach kolorystycznych, dlatego lepiej będzie zrezygnować z nadmiaru różnorodnych barw czy zbyt jaskrawych odcieni na rzecz bardziej stonowanych rozwiązań. W ekskluzywnych apartamentach doskonale sprawdzi się więc biel, szarości oraz beże, które mogą stanowić neutralne, a przy tym estetyczne tło dla mebli oraz dodatków. Nie oznacza to jednak konieczności projektowania monochromatycznych aranżacji. Świetnym dodatkiem będzie elegancka i ponadczasowa czerń, a także elementy złota i srebra, które od zawsze kojarzyły się z luksusem.

luksusowy apartament wnętrza
luksusowy apartament sypialnia

Materiały wykończeniowe w luksusowym apartamencie

Luksusowe apartamenty to połączenie prestiżu, elegancji, wysmakowanych dodatków oraz najwyższej jakości. Chociaż obecnie na rynku wyposażenia wnętrz nie brakuje ciekawych propozycji, w przypadku ekskluzywnych aranżacji z całą pewnością króluje drewno oraz naturalny kamień, oczywiście w najlepszym gatunku. Marmurowa posadzka czy panele z egzotycznego drewna to świetna baza do stworzenia niebanalnej aranżacji, a jednocześnie materiały idealnie oddające luksusowy charakter pomieszczeń.

Jakie sprzęty do luksusowego apartamentu?

Mogłoby się wydawać, że przestronne wnętrza jest urządzić bardzo łatwo, ponieważ wszystkie pożądane przez właścicieli meble z pewnością się w nich pomieszczą. Warto jednak pamiętać, że nagromadzenie zbyt wielu elementów może wprowadzić chaos i wrażenie zagraconych pomieszczeń. Co sprawdzi się w luksusowym apartamencie? Z całą pewnością meble najwyższej jakości wykonane z wysokiej klasy materiałów i z dbałością o każdy szczegół. Ciekawym rozwiązaniem będą też meble stworzone przez znanych projektantów. Osoby mające trudności ze skomponowaniem wyposażenia do luksusowego apartamentu z całą pewnością powinny rozważyć skorzystanie z pomocy specjalistów. Profesjonalny architekt wnętrz z pewnością będzie w stanie zaproponować coś ciekawego.

projekt luksusowego apartamentu aranżacja wnętrz
luksusowa sypialnia w apartamencie aranżacja wnętrz

Luksusowy apartament – o czym jeszcze pamiętać?

Wystrój luksusowego apartamentu to nie tylko wybór najwyższej jakości materiałów i sprzętów, czy umiejętne ich zestawienie, ale również dodatki. Ekskluzywne wnętrza świetnie uzupełnią dzieła sztuki, szkło artystyczne, czy okazałe rośliny w dużych doniczkach. Jako element dekoracyjny w tego typu projektach można wykorzystać również elegancką tapetę, sztukaterię na ścianach lub drewniane panele czy kamień naturalny. Oczywiście nie można też zapominać o dobrze dobranym oświetleniu, które powinno z jednej strony spełniać swoją funkcję, a z drugiej może wyeksponować struktury dekoracyjne czy wspomniane już dzieła sztuki. Dobrze dobrane żyrandole, kinkiety oraz lampy także mogą stać się ciekawym dodatkiem w luksusowym apartamencie.

luksusowe wnętrza apartamentu w stylu nowoczesny projekt wnętrza