Luksusowa rezydencja

luksusowa rezydencja projekt wnętrza

Luksusowa rezydencja – jak ją urządzić?

Luksus niekoniecznie musi być jednoznaczny z przepychem i nadmiarem kolorów, faktur i sprzętów. Dobrze zaaranżowane ekskluzywne wnętrza przede wszystkim powinny prezentować się elegancko i prestiżowo, dlatego kluczowe znaczenie ma w tym przypadku jakość wybieranych materiałów i sprzętów. O czym jeszcze należy pamiętać urządzając luksusową rezydencję?

Kolory idealne do luksusowej rezydencji

Dobrze dobrana kolorystyka nie tylko oddaje charakter wystroju, ale może też wizualnie poprawić proporcje pomieszczenia. Właśnie dlatego dobry architekt wnętrz przygotowując projekty konkretnych stref domu bierze pod uwagę nie tylko preferencje swoich klientów, ale również wielkość salonu czy sypialni i warunki architektoniczne, a także styl, zgodnie z którym ma zostać urządzone wnętrze. A jakie kolory sprawdzą się w luksusowej rezydencji? Tutaj z całą pewnością nie ma miejsca na nieprzemyślany wybór czy chaotyczne łączenie barw lub mocno kontrastowe zestawienia. Najrozsądniej jest postawić na ponadczasową klasykę, jak biel czy elegancki beż lub subtelne szarości. Dobrze będą z nimi prezentować się elementy w kolorze czarnym, złotym lub srebrnym.

luksusowa rezydencja projekt wnętrza
luksusowa rezydencja architekt wnętrz

Ekskluzywne meble

W ekskluzywnej rezydencji nie może zabraknąć eleganckich mebli. Wybierając poszczególne sprzęty należy kierować się nie tylko designem czy kolorystyką, ale również jakością i klasą materiałów, z jakich zostały one wykonane. Drewno, szkło, skóra naturalna czy elementy ze szlachetnych tkanin doskonale oddadzą ekskluzywny charakter aranżacji. Jeśli zaś chodzi o wzornictwo, wiele zależy od oczekiwań domowników oraz ich gustu – jednym bardziej spodobają się komody i szafy z większą liczbą dekoracyjnych detali, inni zaś chętniej postawią na prosty design. Niezależnie od wyboru należy zwrócić uwagę na jakość wykonania tego typu elementów wyposażenia.

Podłoga i ściany w luksusowej rezydencji

Wiele osób aranżację domu zaczyna właśnie od wyboru podłóg i ścian, które będą tłem dla eleganckich mebli i dodatków. W luksusowej rezydencji doskonale sprawdzą się wysokiej jakości materiały naturalne, jak szlachetne gatunki drewna, marmur czy onyks. Mogą one posłużyć jako wykończenie podłóg lub ścian. Ciekawym rozwiązaniem są też panele wykonane ze skóry naturalnej.

wnętrza luksusowej rezydencji
luksusowa rezydencja aranżacja

Luksusowe oświetlenie i stylowe dodatki

Profesjonalni projektanci wnętrz niemały nacisk kładą na wybór oświetlenia. Nie bez powodu – dobrze rozmieszczone źródła światła mogą podkreślić wybrane elementy architektury lub dekoracje, zapewniają stworzenie odpowiedniej atmosfery oraz podział pomieszczeń na poszczególne strefy, a dodatkowo stanowią element dekoracyjny. Zdobne żyrandole często więc uzupełniane są o dopasowane do nich kinkiety, a także lampy stołowe i podłogowe. Do tego wystarczy dobrać odpowiednie dekoracje – w luksusowej rezydencji świetnie wyglądają rzeźby, obrazy i inne dzieła sztuki, a także piękne dywany, szlachetne tkaniny oraz szkło artystyczne. Oczywiście powinny być one dobierane do konkretnej aranżacji – w przeciwnym razie wprowadzą niepotrzebny chaos

luksusowa rezydencja wnętrza
luksusowa rezydencja projektowanie wnętrz