Luksusowe spa w domowym zaciszu

luksusowy basen w domu - jacuzzi

Jak zaaranżować luksusowe wnętrze domowego SPA?

Salon SPA to miejsce kojarzące się z relaksem i komfortem, nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o takim pomieszczeniu we własnym domu. Wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia luksusowego salonu kąpielowego pozwoli stworzyć niebanalną aranżację idealną do wypoczynku po męczącym dniu.

Materiały i kolory w luksusowym wnętrzu domowego SPA

Urządzenie luksusowego salonu kąpielowego w domu wymaga z całą pewnością przemyślanego wyboru, jeśli chodzi o wybór materiałów wykończeniowych oraz kolorystyki. Architekci wnętrz tworzący luksusowe projekty stawiają przede wszystkim na wysoką jakość, jaką gwarantuje np. kamień naturalny. Oczywiście nie ma tu mowy o przypadkowych wyborach – ekskluzywny charakter domowego SPA doskonale podkreśli np. kojarzący się z prestiżem marmur. Nie mniej istotne znaczenie dla wyglądu całej aranżacji ma również dostosowanie kolorystyki. Luksusowe wnętrze domowego SPA doskonale prezentować się będzie w bieli, beżach z dodatkiem brązów czy szarościach. Można też w tym przypadku sięgnąć po elegancką czerń, którą warto jednak przełamać jaśniejszymi barwami. Kamień naturalny, szkło oraz stonowane odcienie stworzą spójną, a jednocześnie ekskluzywną całość.

spa w domu luksusowe
luksusowy projekt wnętrza domowego spa

Wyposażenie luksusowego SPA domowego

W domowym SPA z całą pewnością nie może zabraknąć komfortowej wanny, która powinna być nie tylko wygodna, ale też dopasowana do całej aranżacji. W luksusowym salonie kąpielowym świetnie prezentują się modele wolnostojące z baterią montowaną w podłodze. Innym ciekawym rozwiązaniem proponowanym przez architektów wnętrz jest wanna w podłodze, dzięki której cała aranżacja nabierze niebanalnego charakteru. A ponieważ SPA kojarzy się z relaksem i masażami, warto zdecydować się na model z hydromasażem. W sklepach z wyposażeniem łazienek nie brakuje również innych pomysłowych rozwiązań, które pozwolą stworzyć luksusowe domowe SPA, jak jacuzzi czy kabiny prysznicowe z sauną. Wybór jest w tym przypadku ogromny, dlatego rozsądnie będzie kierować się funkcjonalnością wybieranych elementów wyposażenia, a także eleganckim designem. Takie połączenie sprawi, że ekskluzywne SPA w domu zachowa swój luksusowy charakter.

projekt wnętrza luksusowego spa domowego wnętrza

Atmosfera sprzyjająca relaksowi

Luksusowe wnętrze domowego SPA to oczywiście nie tylko dobrze dobrane materiały wykończeniowe najwyższej jakości, czy wyposażenie z górnej półki pozwalające w domowym zaciszu wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, ale również elementy sprzyjające relaksowi. Wśród nich wymienić można chociażby odpowiednio dobrane oświetlenie. Oprócz górnego źródła światła, jakim najczęściej jest okazały żyrandol, warto pomyśleć także o dodatkowym oświetleniu, które pozwoli stworzyć przytulną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. W tej roli doskonale sprawdzą się eleganckie kinkiety, a także wielobarwne oświetlenie LED, które można wykorzystać do zabiegów fototerapii. Pomysłowo rozmieszczone źródła światła mogą też być dekoracją, np. jeśli zaakcentują wnęki, ciekawą strukturę ścian lub wyeksponują podwieszany sufit.

 

luksusowe domowe spa aranżacja
luksusowe domowe spa projekt wnętrza rezydencji