Luksusowe wnętrze domowego basenu

luksusowe wnętrza basenów domowych projekty spa sauna

Aranżacja basenu w luksusowym domu

Luksusowe domy kojarzą się z eleganckim wystrojem, najwyższą jakością wykorzystanych do ich urządzenia materiałów oraz przestronnymi wnętrzami i dodatkową przestrzenią sprzyjającą relaksowi. Jeśli więc pozwalają na to możliwości finansowe, warto zastanowić się nad domowym basenem. Oczywiście istotne jest, aby zaaranżować go pomysłowo.

Jak urządzić luksusowy dom z basenem?

Chociaż trudno jednoznacznie określić co kryje się pod pojęciem „luksus”, bo dla każdego może oznaczać ono coś innego, można wyłonić cechy charakterystyczne dla tego typu aranżacji wnętrz. Jedną z najważniejszych jest na pewno wykorzystanie najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. Obecnie wybór jest ogromny, jednak z całą pewnością w ekskluzywnych wnętrzach najchętniej wybierany jest kamień naturalny oraz drewno, oczywiście najlepszych gatunków. Nie bez znaczenia pozostaje również kolorystyka. W luksusowych projektach raczej rezygnuje się z krzykliwych barw i zestawienia wielu odcieni na rzecz stonowanych bieli, beżów, szarości oraz eleganckiej czerni. Całość można zaś uzupełnić dodatkami w kolorach złota i srebra, które już od dawna kojarzone są z prestiżem i luksusem. Oczywiście wysoka jakość dotyczy nie tylko takich elementów wyposażenia, jak podłogi czy ściany, ale również mebli, które powinny być umiejętnie zestawione z innymi sprzętami.

luksusowy projekt wnętrza basenu
luksusowy projekt wnętrza basenu z jacuzzi
luksusowy dom z basenem

Basen w luksusowym domu

Aranżacja basenu w luksusowym domu powinna być spójna z wystrojem innych wnętrz. Również w tym przypadku należy postawić na wysoką jakość, zarówno jeśli chodzi o wykorzystane materiały, jak wykonanie projektu. Dobrze dobrana kolorystyka oraz staranne wykończenie sprawią, że całość prezentować się będzie elegancko i niebanalnie. Osoby, którym zależy na połączeniu jakości z estetyką i pomysłowymi rozwiązaniami, mogą zdecydować się na wsparcie architekta wnętrz – specjalista z pewnością będzie w stanie zaproponować oryginalną aranżację wokół basenu. Mogą to być szklane ściany umożliwiające podziwianie otaczającego dom ogrodu, ciekawa mozaika ułożona z kamienia naturalnego bądź wykorzystanie designerskich mebli, które pozwolą wypocząć po kąpieli.

luksusowy Projekt wnętrz basenu
luksusowy basen w domu - jacuzzi
luksusowe wnętrza basenu projekt

O czym jeszcze pamiętać?

Luksusowy dom z basenem to marzenie wielu osób, jednak warto pamiętać nie tylko o estetyce, ale również funkcjonalności. Ze względu na panujące warunki pogodowe korzystanie z basenu pod gołym niebem będzie niemożliwe przez cały rok. Jeśli więc pozwalają na to możliwości finansowe, warto rozważyć stworzenie ekskluzywnego, zadaszonego pomieszczenia ze zbiornikiem, które będzie ogrzewane. Należy też pamiętać, że dobrze zaaranżowany basen to nie tylko udana realizacja pomysłowego projektu, ale również dbałość o detale, a także – o odpowiednie oświetlenie. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są punktowe źródła światła, jednak ciekawym pomysłem będzie również podświetlenie wody w zbiorniku, co pozwoli uzyskać interesujący efekt. Całość powinna być funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu, a jednocześnie zaprojektowana ze smakiem i przy użyciu najlepszych materiałów.

luksusowe wnętrza aranżacja basenu
luksusowe wnętrza basenów domowych projekty spa sauna