Luksusowy salon – reprezentacyjne wnętrze domu

luksusowy salon wnętrze

Wystrój luksusowego salonu – o czym pamiętać?

Luksusowy salon to marzenie wielu osób, często jednak mają one trudności z aranżacją takiego wnętrza. Co zrobić, aby pomieszczenie prezentowało się elegancko i stanowiło najbardziej reprezentacyjny punkt w całym domu? Poniżej istotne wskazówki, które całe zadanie ułatwią.

Wysokiej klasy materiały

Luksusowy salon to przede wszystkim wysoka jakość materiałów wykorzystanych do aranżacji tego wnętrza. Wykończenie wykonane ze szlachetnego drewna czy kamienia sprawi, że całość prezentować się będzie bardziej elegancko i ekskluzywnie. Właśnie dlatego tak chętnie wybierane są okładziny z naturalnego drewna na ściany i podłogi oraz kamień naturalny. Trzeba jednak pamiętać, aby sięgać po szlachetne gatunki drewna jak tek, wenge czy iroko oraz rodzaje kamienia, np. marmur od lat uważany za synonim luksusu. Tego typu materiały podkreślą ekskluzywny charakter całej aranżacji i będą jej spójnym elementem, a także stworzą idealne tło dla pięknych mebli i dodatków.

luksusowy salon wnętrze
luksusowe wnętrze projekt salonu

Meble w luksusowym salonie

Luksusowy salon to nie tylko materiały wykończeniowe z najwyższej półki, ale również meble charakteryzujące się wysmakowanym designem. W luksusowych wnętrzach świetnie sprawdzą się prostota i ponadczasowa klasyka, które nadadzą całości bardziej eleganckiego charakteru. Osoby, które mogą sobie na to pozwolić, chętnie też w aranżacji wnętrz sięgają po produkty prosto od znanych projektantów. Oczywiście i w tym przypadku nie bez znaczenia pozostaje jakość sprzętów – powinny być wykonane z wysokiej klasy materiałów i dopracowane pod każdym względem.

luksusowy salon projektowanie wnętrz
luksusowy salon projekt wnętrza

Dodatki i kolorystyka

Aranżacja luksusowego salonu powinna wykorzystywać eleganckie stonowane kolory, takie jak klasyczna biel czy subtelne beże. Zbyt wiele odcieni i jaskrawe elementy mogą wprowadzić niepotrzebny chaos, co nie oznacza, że nie można sięgać po kontrastowe odcienie – w luksusowych projektach doskonale sprawdzi się np. połączenie bieli z czernią. Nie mniej istotne znaczenie mają dobrane do całej aranżacji dodatki. Chociaż wielu osobom tego typu wystrój kojarzy się z bogactwem ozdób, należy uważać aby nie przesadzić – w przeciwnym razie zamiast efektu wysmakowanej elegancji można stworzyć kiczowate wnętrze, które z luksusem niewiele ma wspólnego nawet pomimo wykorzystania najlepszej jakości materiałów i sprzętów.

Luksusowy salon – kiedy warto sięgnąć po pomoc specjalistów?

Wbrew pozorom wybór wyposażenia do ekskluzywnego salonu wcale nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ w tym przypadku łatwo o przesadę. Rozsądnym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z pomocy specjalistów. Architekci wnętrz profesjonalnie zajmujący się aranżacją mieszkań doskonale znają dostępne na rynku materiały i przede wszystkim mają wyobraźnię przestrzenną. Doświadczenie połączone z fachową wiedzą pozwala im stworzyć niebanalne wnętrza, które nie tylko zapewniają funkcjonalność, ale też prezentują się elegancko. Osoby marzące o luksusowym salonie z całą pewnością powinny więc rozważyć możliwość zatrudnienia architekta wnętrz.

luksusowy salon projekt wnętrza z kominkiem
luksusowe wnętrza salon aranżacja
luksusowy salon projekt